A Wagner alapítója szerint az oroszok elfoglalták Kelet-Bahmutot
Jevgenyij Prigozsin ismét jelentkezett egy videóval Bahmutból, szerinte az oroszok nagyot nyernének, ha sikerülne az egész várost az ellenőrzésük alá vonni.
Jevgenyij Prigozsin ismét jelentkezett egy videóval Bahmutból, szerinte az oroszok nagyot nyernének, ha sikerülne az egész várost az ellenőrzésük alá vonni.
A kartell háborút indított Ovidio Guzmán kiszabadításáért.
Ritkán látott felvételek a háború véres valóságáról.
Mindenkit arra kértek az ukrán hatóságok, hogy keressen fedezéket.
Az ukrán főváros több pontjáról hallani a fegyvereket.
Kijevben vasárnap nagygyűlést tartottak, amelyen médiabecslések szerint legalább százezren, más források szerint mintegy félmillióan vettek részt. A tüntetés békés volt, utána viszont radikális tüntetők egy néhány ezres csoportja összecsapott a kormánynegyedet lezárva tartó rohamrendőrökkel a Dinamo-stadionnál. A feldühödött tüntetők a rendfenntartó erők több autóbuszát és teherautóját felgyújtották. A tüntetők és a rendőrök összecsapásában majdnem száz ember sebesült meg: hetven rendőr és huszonnégy tüntető. A belügyminisztérium közlése szerint négy embert őrizetbe vettek. Hétfő reggel is folytatódtak az összecsapások az ukrán tüntetők és a rohamrendőrök között Kijev központjában. A sebesültek száma reggelre meghaladta a százat.
A magasból lezuhant és meghalt egy tüntető, két másikat pedig sajtóértesülések szerint lelőttek Kijevben. Azarov az este további erőszakkal fenyegetett a tévében, az ellenzéki vezetők szerda délután azonban három és fél órán át tárgyaltak Viktor Janukovics elnökkel.
Keddre virradó éjjel is folytatódtak Kijev belvárosában a Nyugat-barát tüntetők radikális csoportjai és a rendőrség közötti összecsapások. A tüntetők azt állítják, vidékről Kijevbe szállított, központilag irányított felbérelt provokátorok keveredtek közéjük.
Hétfőn még sötétedés előtt lett kész a mintegy három méter magas, fémkapcsokkal megerősített középkori harci szerkezet, igaz, az első próbahajításnál beragadt.
1991. március 31-én négy fehér rendőr Los Angeles külvárosában brutálisan összeverte az afroamerikai származású Rodney Kinget, bizonyítékok nélkül azzal vádolva, hogy bántalmazott egy kamionsofőrt. A verést lakásából videóra vevő George Holliday felvételeit több tévécsatorna is leadta, a bíróság mégis felmentető ítélettel zárta az ügyet. Az események hatására zavargások robbantak ki a város főleg feketék és spanyol ajkúak lakta negyedeiben, házakat, boltokat, autókat fosztottak ki és gyújtottak fel. Leginkább koreai tulajdonban lévő épületeket és boltokat támadták, többször betörtek a koreai városrészbe, Koreatown-ba is. A rend tényleges helyreállásáig ötvenöten vesztették életüket, kétezerháromszázan sebesültek meg, s több, mint ezerötszáz épület lett rommá. Húsz évvel a véres események után Florence utcái és azok környéke még ma is elhanyagolt területnek számít: a zavargások óta csak néhány bolt nyitott újra, kevés a munka, az ingatlanfejlesztések hiányának köszönhetően pedig nincs, mi életet vigyen az angyalok városának e sivár környékére.
Az utcára vonuló tömeg körülvette a parlamentben épületét Athénban, összecsapások kezdődtek a tér védelmére kirendelt rendőrök és a kormány megszorító intézkedései ellen demonstrálók között. Görögországban kedden 48 órás általános sztrájk kezdődött, tiltakozásul a kormány új, 28 milliárd eurós megszorító csomagja ellen, amelyet a mai napon hagyott jóvá a görög parlament.